28.03.2022 Συμπόσιο με θέμα “Διαφύλαξη της ειρήνης σε καιρούς πολέμου; Πολιτική σωφροσύνη και η ευθύνη της διανόησης σήμερα”

Συμπόσιο με θέμα “Διαφύλαξη της ειρήνης σε καιρούς πολέμου; Πολιτική σωφροσύνη και η ευθύνη της διανόησης σήμερα” θα πραγματοποιηθεί σε συνδιοργάνωση του TΓΦΠΠΧ του ΔΠΘ, με το Πανεπιστήμιο Σάλτσμπουργκ, το Πανεπιστήμιο Boύπερταλ και το Εργαστήριο ‘Αποκαταστατικής Δικαιοσύνης και Διαμεσολάβησης’ του Παντείου Πανεπιστημίου. To συμπόσιο θα λάβει χώρα στις 29.3.2022, στις 18:00-20:45, με διακεκριμένους προσκεκλημένους ομιλητές.
Tα Πανεπιστήμια Μπίλεφελντ, Βαμβέργης, Αμβούργου, το Πανεπιστήμιο Μπέργκεν/Noρβηγία και το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής του ΔΠΘ, συμπεριλαμβάνονται στους διεθνείς τιμητικούς συνεργάτες για την οργάνωση αυτής της εκδήλωσης, για την οποία θα υπάρχει και ταυτόχρονη διερμηνεία. Η πρωτοβουλία για την οργάνωση αυτού του τριεθνικού συμποσίου είναι του Καθηγητή του πανεπιστημίου Salzburg και του Δημοκριτείου Πανεπιστημίου, κ. Βασίλειου Μπάρου.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να παρακολουθήσουν το συμπόσιο μέσω του εξής συνδέσμου:https://us02web.zoom.us/j/89359106869?pwd=RTB0MUU2MFZ6NlNwRXJ1dXFGV1dFQT09
Meeting-ID: 893 5910 6869 Kenncode: 935214

Symposium – Program GREEK VERSION END