01.09.2023 Διευκρινιστική Ανακοίνωση σχετικά με τη διαδικασία εγγραφής των πρωτοετών 2023-2024.

Από την Πέμπτη 31/8 έως και την Παρασκευή 8/9 πραγματοποιούνται ηλεκτρονικά, μέσω του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού οι εγγραφές των επιτυχόντων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση (1ο στάδιο εγγραφής)

Περισσότερες πληροφορίες στον σύνδεσμο: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ – 30-08-23 Ηλεκτρονική εγγραφή επιτυχόντων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση (minedu.gov.gr).

Για την προθεσμία και τη διαδικασία ολοκλήρωσης της εγγραφής (2ο στάδιο εγγραφής) στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης οι επιτυχόντες θα ενημερωθούν με νεότερη ανακοίνωση η οποία θα αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα του Δ.Π.Θ και τις ιστοσελίδες των Τμημάτων.

Επισημαίνεται ότι, η ολοκλήρωση της εγγραφής (2ο στάδιο) στο Δ.Π.Θ. αποτελεί απαραίτητη προϋπόθεση για τη δημιουργία του ιδρυματικού λογαριασμού (όνομα χρήστη και κωδικός πρόσβασης) μέσω του οποίου οι φοιτητές έχουν πρόσβαση σε διάφορες υπηρεσίες όπως:

1. Ηλεκτρονική Γραμματεία
  2. Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
  3. ΕΥΔΟΞΟΣ κλπ

Για να ενημερώνεστε για τα τελευταία νέα που αφορούν το Δ.Π.Θ. επισκεφτείτε:

www.duth.gr

www.welcome.duth.gr

www.itc.duth.gr

Ιστοσελίδες Τμημάτων του Δ.Π.Θ.