16.11.2023 Ανακοίνωση για εκπαιδευτική επίσκεψη στο Κέντρο Πληροφόρησης Λιμνών Βιστωνίδας-Ισμαρίδας

Ανακοινώνεται ότι, την Πέμπτη 30 Νοεμβρίου 2023 θα πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική επίσκεψη στο Κέντρο Πληροφόρησης Λιμνών Βιστωνίδας-Ισμαρίδας.

Η επίσκεψη θα περιλαμβάνει ενημέρωση, οικοξενάγηση και παρατήρηση πουλιών.

Η εκπαιδευτική επίσκεψη προσφέρεται δωρεάν στους φοιτητές/στις φοιτήτριες του Τμήματος Κοινωνικής Πολιτικής και θα πραγματοποιηθεί με το λεωφορείο του ΔΠΘ.

Στην επίσκεψη θα συμμετέχουν, κατά προτεραιότητα, οι φοιτητές/φοιτήτριες του μαθήματος Οικονομική του Περιβάλλοντος και οι πρωτοετείς φοιτητές/φοιτήτριες του Τμήματος. Σε περίπτωση που δεν καλυφθούν οι θέσεις, μπορούν να συμμετέχουν φοιτητές/φοιτήτριες και από τα υπόλοιπα έτη σπουδών.

Δηλώσεις συμμετοχής στην κα Λουκά, στο email: mlouka@sp.duth.gr.

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Η αναχώρηση θα πραγματοποιηθεί από τον αύλειο χώρο του Τμήματος στις 9:30 π.μ., και η επιστροφή υπολογίζεται στις 14:00.

Οι υπεύθυνες διοργάνωσης

Μαρία Πεμπετζόγλου