09.02.2024 Ανακοίνωση για το μάθημα Εκπαιδευτικός Σχεδιασμός Διδασκαλίας: Εφαρμογή στο πεδίο (πρώην Πρακτική Άσκηση ι)

1. Ανακοινώνεται ότι το μάθημα με τίτλο “Πρακτική Άσκηση Ι” έχει μετονομαστεί σε “Εκπαιδευτικός Σχεδιασμός Διδασκαλίας: Εφαρμογή στο πεδίο”.
2. Στην πλατφόρμα eclass έχει δημιουργηθεί το μάθημα με τον νέο του τίτλο και με αυτόν καλείστε να το αναζητήσετε ώστε να κάνετε την εγγραφή σας.
3. Στην eclass του μαθήματος υπάρχουν 50 θέματα πρακτικής άσκησης. Η επιλογή ενός θέματος σημαίνει ότι ο/η φοιτητής/τρια εντάσσεται στην αντίστοιχη ομάδα. Π.χ., αν φοιτητής/φοιτήτρια επιλέξει το θέμα 30 εντάσσεται στην 30η ομάδα.
4. Περισσότερες διευκρινίσεις για τα χαρακτηριστικά και τις προϋποθέσεις επιτυχούς διεξαγωγής του μαθήματος, καθώς και τις ημέρες διεξαγωγής της πρακτικής άσκησης θα δοθούν κατά το πρώτο μάθημα με την έναρξη του εαρινού εξαμήνου.
4. Υπεύθυνος του μαθήματος για τη φετινή χρονιά είναι ο Επίκουρος Καθηγητής Θ. Συκάς.

Εκ της Γραμματείας