27.11.2023 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ FULLBRIGHT

Το τριήμερο 29 Νοεμβρίου – 1 Δεκεμβρίου, θα υποδεχτούμε στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου μας, το Ίδρυμα Fullbright. Το Fulbright αποτελεί τη ναυαρχίδα των διεθνών προγραμμάτων εκπαιδευτικών ανταλλαγών των Ηνωμένων Πολιτειών της Αμερικής σε συνεργασία με περισσότερες από 160 χώρες παγκοσμίως.
Στα πλαίσια αυτής της συνάντησης θα διοργανωθούν 2 συναντήσεις στις εγκαταστάσεις του Πανεπιστημίου με εκπρόσωπο του Ιδρύματος, στην Ξάνθη, Κομοτηνή και Αλεξανδρούπολη για ενημέρωση και ανταλλαγή απόψεων. Η πρώτη συνάντηση θα αφορά μέλη ΔΕΠ του Πανεπιστημίου σε κάθε πόλη και η δεύτερη φοιτητές όλων των βαθμίδων.
Στο επισυναπτόμενο έγγραφο βρείτε πληροφορίες για τον τόπο και τον χρόνο αυτών των συναντήσεων.